X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
Facebook

Novinky a upozornění

Běžíme v omezeném testovacím režimu e-shopu - vychytáváme mouchy a dopracováváme informace. Dokumenty Vám ale naformátujeme :).

Děkujeme za pochopení.

Nově pro Vás máme v nabídce formátování dokumentů a jejich jazykovou kontrolu.

Menstruační kalíšek

Ještě než se nám narodil první syn jsem používala klasické jednorázové vložky a tampóny. Poté jsem objevila pratelné vložky a komerčním vložkám jsem řekla sbohem. O kalíšku jsem slyšela již dříve, ale odvahu ho použít, jsem dostala až asi dva roky po porodu druhého dítěte. A jsem nadšená. Občas používám i pratelné vložky, jsou opravdu fajn…ale to si nechám na jiný článek.  wink

Rozhodla jsem se pro kalíšek LadyCup a naprosto mě uchvátil. Dovolím si čerpat informace od výrobce a občas něco doplním.

 

 

Jak funguje?    

Menstruační kalíšek LadyCup se zavádí podobně jako tampon. Menstruační krev je při menstruaci shromažďována v menstruačním kalíšku. LadyCup je vyroben výhradně z lékařského silikonu. Na jeho zcela hladkém povrchu nezůstávají žádné bakterie, neabsorbuje žádné kapaliny a tím nedochází ke změnám přirozeného vaginálního prostředí. Tím, že přestanete používat vložky nebo tampony se zcela zbavíte nepříjemného zápachu.

LadyCup Vám nabízí nejmodernější výrobek dámské intimní hygieny. S LadyCup bude Vaše období menstruace příjemnější. Pokud nemáte bolesti břicha, vůbec o ní nebudete vědět.

S menstruačním kalíškem můžete chodit plavat i během Vaší menstruace, můžete chodit do sauny, cvičit jógu, běhat atd. bez jakékoliv další starosti. Při cestování nepotřebujete myslet na to, jestli jste si nezapomněla koupit dostatečný počet vložek nebo tamponů.

Kalíšek je:

BEZPEČNÝ – JEDNODUCHÝ – EKOLOGICKÝ – EKONOMICKÝ – HYGIENICKÝ

Menstruační kalíšek Vám vydrží až 15 let! yes

 

 

 

 

Jaké jsou výhody?

  • 100% plnohodnotná alternativa menstruačních vložek a tamponů
  • Nejmodernější výrobek dámské intimní hygieny
  • Jednoduché použití
  • Šetrný k životnímu prostředí“ – při správné údržbě životnost až 15 let
  • Ekologický a ekonomický – návratnost koupě LadyCup již za 4 měsíce yes
  • Maximálně flexibilní silikon
  • Optimální velikosti a design s hladkým povrchem pro snadné používání a údržbu
  • Vyroben z nejkvalitnějšího německého lékařské silikonu s výhradním použítí v lékařském a potravinářském průmyslu

LadyCup je schválen Státním zdravotním ústavem ČR.

 

Jak jej používat?

Kalíšek se vyrábí ve dvou velikostech: S a L
Velikost S je určena pro dívky a ženy, které dosud nerodily (nebo rodily císařským řezem) a kterým je do 25 let. Velikost L je pro ženy po porodu a věkově nad 25 let.

Při manipulaci s LadyCup dbejte prosím na důkladnou čistotu rukou!

Před prvním použitím kalíšek dezinfikujte. LadyCup můžete vyvařit (cca 5 min.) nebo sterilizovat pomocí sterilizačního roztoku vytvořeného ze sterilizačních tablet.

Z důvodu snadnějšího zavedení doporučujeme zvláště mladým dívkám a ženám velikost S (mall) a také použití lubrikačního gelu na vodní bázi. Ideální poloha pro zavedení a vyjmutí LadyCup je v sedě nebo ve stoje. Před zavedením nejdříve přeložte LadyCup dvakrát podélně. Takto přeložený kalíšek zasuňte do pochvy. Při prvních zavedeních je velmi důležité Vaše celkové uvolnění. Vyzkoušejte si proto zavedení a vyjmutí LadyCup mimo období menstruace. Tak nejlépe naleznete „svou“ nejvhodnější pozici pro zavedení a vyjmutí kalíšku. Po určitém čase bude pro Vás tato činnost běžná a nebude Vám činit žádné větší problémy. Zavedení a vyjmutí kalíšku není složitější než zavedení a vyjmutí běžného tamponu.

LadyCup vyprazdňujte v závislosti na síle menstruace přibližně 2–5× denně. yes

 

Materiál:

Použitý materiál – silikon, nevyvolává žádné známé alergie. Používáním LadyCup snižujete riziko bakteriálního onemocnění a zabraňujete vzniku syndromu toxického šoku (TSS), který hrozí např. při používání tamponů.

LadyCup je vhodný i pro ženy, které trpí na ekzémy nebo různé kožní alergie, tampony nebo latexový materiál. LadyCup na základě silikonového materiálu, který je absolutně neutrální udržuje přirozené zdravé vaginální prostředí a nevysušuje sliznici.

Zcela hladký vnější i vnitřní povrch menstruačního kalíšku LadyCup umožňuje nejlepší možnou údržbu. LadyCup nemá na povrchu žádné měřicí značky nebo jiné symboly.

Pro zachování stejné barvy uchovávejte LadyCup v bavlněném textilním sáčku. Minimalizací UV záření bude Váš LadyCup stále stejný. Neukládejte LadyCup v neprodyšné obaly! Pro vlastní čištění je vhodné vyvařování nebo sterilizování ve sterilizačním roztoku. Tuto péči o LadyCup doporučujeme zvláště při ukončení Vašeho menstruačního období. Samozřejmě vyvařování nebo sterilizování LadyCup je možné i v jeho průběhu.

Během menstruace doporučujeme základní údržbu omytím vodou nebo použitím neparfemovaného mýdla na přírodní bázi. Včasné omytí (před zasycháním menstruační krve) usnadní Vaši údržbu. Pokud není možné omytí vodou, použijte pro základní očištění papír.

Pokud jste se rozhodly menstruační kalíšek vyzkoušet, věřím, že nebudete litovat a bude Vám vyhovovat. heart

 

Zdroj: ladycup.cz, Kateřina Kočvarová